Wojskowa Przygoda

Masz grupę do zintegrowania?

Zapraszamy  wyjątkowa , impreza dla dzieci ! Wspaniała alternatywa dla dorosłych!

Biwak  Wojskowo -przyrodniczy.

Przystosowaliśmy własny kilkuhektarowy teren w miejscowości Stojkowo, na skraju lasu kołobrzeskiego obok rezerwatu przyrody i jeziora Szyszka. Na terenie gospodarstwa rybackiego Tadeusza Waśko, przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Niezwykłe miejsce z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcecie   przeżyć  przygodę życia oraz miło spędzić czas na łonie natury, np. zbierając grzyby w lesie, wędkując czy pływając wpław lub łódką w naszym jeziorze? Proponujemy połączenie, odpoczynku na świeżym powietrzu z dawką adrenaliny.

 

biwak wojskowy

POLIGON  nasz podzielony jest na  działy tematyczne – poniżej przedstawiamy kilka z nich

Wojskowy Plac Przeszkód – (małpi gaj).  Nauczymy Was tu  umiejętności- technik obserwacji wroga lub  zwierzyny  przez naszą stacjonarną lunetę wojskową. Dowiecie się kto to jest dalmierzysta jakie ma zadania przedstawimy techniki służące do określenia odległości.

 

Atrakcja w okolicy Kołobrzegu

Nauczymy Was technik kamuflażu oraz zachowani na polu walki, by poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Każdy będzie mógł urealnić działania wojskowe.

 

atrakcje w okolicy kołobrzegu

Czeka Was jeszcze strzelnica sportowa i rzutnia granatów, gdzie sprawdzicie swoje celne oko i pewną rękę. Rzut granatem budzi wspaniałe emocje zarówno u dzieci jak i dorosłych.

 

impreza dla dzieci

Explorator – warto odwiedzić też nasze pole bitwy z Oblężenia Kołobrzegu w 1807r. . Tu w tajemniczym miejscu,  bitw Napoleońskich o Twierdzę Kołobrzeg- znanym tylko nam. znajdziecie przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu skarby wojenne  ukryte po bitwach w ziemi.

 

IMG_9842

 

GAZ uwielbia przeszkody, wjedzie  wszędzie dlatego nazywany jest   Łaz.

Gdy ochłoniemy, możemy pojeździć Gazem z instruktorem w ciężkim terenie. To, że nie macie prawa jazdy i nigdy wcześniej nie jechaliście w  takim terenowym aucie nie ma znaczenia. Tu w bardzo ciężkim terenie można: ugrzęznąć i wyciągarka nas uwolni, spalić sprzęgło, urwać lusterko czy zderzak, błotnik lub lampę, i to jest świetna zabawa!

 

I część: Biwak przyrodniczy

Zaczynamy jednak od wizyty w lesie i zapoznania się z jego mieszkańcami:

– leśne opowieści;

– poznajemy drzewa , krzewy i zwierzynę;

– traper-poszukiwanie śladów i tropów zwierząt;

– „podglądanie” zwierzyny z ambony leśnej;

– wycieczka do dębów: Bolesław i Warcisław (istnieje możliwość).

Zabawy w terenie – Chcesz poczuć smak prawdziwej swobody? Znajdując się na naszym pięknym wiejskim terenie odetchniesz pełną piersią spędzając  mile czas na łonie natury. U nas nie ma wygranych czy przegranych – wszyscy są równi, dobrze się bawią i wypoczywają. największą atrakcją jest wyrwanie się z zatłoczonego, głośnego, miasta. Pogalopuj w dal swoim wierzchowcem.

przejażdżka konna

Chcesz wypocząć na łonie natury ? Chcesz usłyszeć trel  ptaków czy spotkać dziki, sarny, zające? Lub przelatujące klucze pięknych, niespotykanych żurawi, białych czapli, czarnych bocianów  czy dzikich gęsi? Zapraszamy do Stojkowa!

II część: Wojskowa – Lekki survival

–skaut- nauka rozpalania ogniska, kilkoma technikami;

– wartownia;

– punkt obserwacji;

– wojskowy tor przeszkód: rzut granatem, wykrywacz metalu, strzelnica;

– przejażdżki konne naszymi kucami Walijskimi;

– poszukiwacze skarbów, wykrywaczem metalu;

– wędkowanie (przygotowanie ryb do pieczenia);

– przejażdżki wojskowymi samochodami;

– pokaz sprzętu, uzbrojenia i umundurowania;

Podczas zajęć zapewniamy:

– wojskową kawę zbożową;

– ognisko (kiełbaski z pieczywem);

– gotowane ziemniaki z masłem i ziołami;

– deser niespodzianka.

 

Zajęcia trwają ok 6-7 godz. (w zależności od ilości uczestników)

Cena : 40 zł/ osoba (40-50 osób)

Grupy poniżej 40 osób – cena indywidualnie ustalana

W cenę wliczony jest podatek VAT 23%

Kontakt: tel. Tadeusz Waśko: 692 479 218

 

IMG_9832

 

Manewry wojskowe dla dzieci

Uczniowie klas II d i IIa ze SP nr 8 pojechali na manewry wojskowe z okazji Dnia Dziecka. Celem był otworzony niedawno w Stojkowie kompleks dla dzieci. Organizatorem biwaku  „Wojskowa Przygoda” było Bractwo Pirackie z Kołobrzegu „Piracka Przygoda”.

Pogoda tego dnia była przepiękna, humory dopisywały, zapowiadał się bardzo udany dzień. Atrakcji było co niemiara. Rozpoczęliśmy od spaceru na obrzeża lasu w Podczelu nieopodal rezerwatu przyrody Stramniczka, gdzie uczniowie mieli możliwość wspiąć się na ambonę w celu obserwacji zwierząt.

IMG_9784

 

Atrakcja ta niejednemu maluchowi dostarczyła wielu wrażeń. Dalej trafiliśmy na przepiękną polanę nad niewielkim stawem. Widok zaparł dech w piersiach – niewielka chata rybacka samotnie stojąca nad brzegiem, oświetlona promieniami słońca spowodowała, że poczuliśmy się jak w bajce.

 

IMG_9848

Wreszcie zaczęła się prawdziwa przygoda. W leśnym zaciszu uczniowie przeszli prawdziwą szkołę przetrwania! Samodzielnie musieli nazbierać drwa, aby móc rozpalić ognisko. Jak się okazało nie było to wcale takie proste. Sprawnościowy tor przeszkód „małpi gaj” z elementami musztry wojskowej również cieszył się powodzeniem W oczekiwaniu na rejs łódką po stawie, każdy mógł przejechać się samochodem terenowym po specjalnie przygotowanym do tego torze oraz skorzystać z przejażdżki konnej.

IMG_9802

Uczniowie podczas prezentacji zapoznali się ze sprzętem wojskowym i bronią oraz strzelali z wiatrówki . Zwieńczeniem atrakcji było pieczenie kiełbasek, smakowite ziemniaki, niesamowicie pyszna żołnierska kawa zbożowa z mlekiem oraz banany pieczone na ogniu. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i przemiłych wspomnień. (info:  K.Zapotoczny)

 

Jesteśmy do twojej dyspozycji:

              Zadzwoń do nas

 

tel  Porozmawiaj z  Tadeuszem Waśko właścicielem firmy  Piracka Przygoda pod numerem 692 479 218 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-20:00.

 

 

Napisz e-mail

 

email duży  Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij wszystkie swoje pytania na temat organizacji imprez, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin. Napisz do nas.