Co zwiedzać

 Reduta solna dobra atrakcja! Zapraszam oglądaj film online o tym gdy zwiedzacie, Kołobrzeg co warto zobaczyć. Kliknij w link.

Zwiedzanie Twierdzy – Piracka Przygoda zaprasza.

Atrakcja Kołobrzeg, zabytki

Przy wejściu w budkach strażniczych czekają na Państwa wartownicy z epoki, oprowadzą państwa  opowiadając, co zobaczyć w Kołobrzegu, oraz w forcie,chętnych zrekrutują przeprowadzą musztrę -szkolenie np:

Morski Kołobrzeg

Manewry wojskowo-morskie na terenie Reduty Solnej.

 

Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu z  przysposobienia wojskowego, będzie : musztra, czołganie się, trzymanie warty na posterunku, strzelnica. Prezentacja broni, wystrzał armatni, rzut granatem, małpi gaj, zajęcia lekko survivalowe, rozbijanie obozowiska, rozpalanie ogniska, przygotowanie posiłku w ognisku. Dzięki zwiedzaniu i zajęciom, zapoznamy się ze służbą w wojsku Pruskim i Napoleońskim oraz na okrętach.

 

Czekają Nas również zajęcia na strzelnicy, przejścia przez okopy, czołgania się pod zasiekami, poszukiwanie skarbów , trzymanie warty na posterunku wartowniczym itp.

odbędą się również warsztaty, dające możliwość zapoznania się z obyczajami morskimi z różnych stron świata, panującymi na statkach i okrętach na przestrzeni wieków (zajęcia na terenie Reduty Solnej) .

 

 

Warsztaty: „Morskie opowieści”,

czym się różni statek od okrętu, budowa i różnice statków, jak można zostać marynarzem?;

Złota rączka na okręcie

Czym zajmuje się bosman?”

 

Spróbujecie swoich sił w zrobieniu węzłów, czyli rozmaitym sposobie zawiązywania liny i jej łączenia z osprzętem jednostki pływającej lub innymi linami, cumowanie.

Zajęcia poprowadzą:Tadeusz Waśko (Wania) znany kołobrzeski edukator, który już od ponad 15 lat organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najbardziej znane to „Piracka Przygoda”,Chrzest Morski oraz nowa atrakcja Wojskowa Przygoda.

 

Oprócz mini muzeum, w którym można oglądać pamiątki jest także zaimprowizowane lokum żołnierzy. Są prycze i naczynia podobne do tych jakimi posługiwali się wojacy w tamtym okresie. Muzeum ma być nową atrakcją turystyczną miasta, ale i Kołobrzeżanie są zapraszani do jego odwiedzin. Jest to jedno z tych miejsc, w których można doświadczyć klimatu minionej epoki, zobaczyć Redutę Solną jej wnętrze oddające klimat tawerny pirackiej,wiele eksponatów ,gadzetów ,broni. Muzeum przy ulicy Szyprów czynne jest od maja do września codziennie od 10.00 do 18.00.

Zwiedzanie Sali wystawowej Twierdza Kołobrzeg.

Atrakcja Kołobrzeg

W głębi rekwizyty scenki rodzajowej: – Tu przebywali na stałe tylko wartownicy, więc zainscenizowaliśmy to miejsce. Jest przy czym usiąść, jest na czym się przespać. Jest nawet, wygódka czyli wychodek. Powstanie  tu  stanowisko rusznikarskie. Będzie można samodzielnie odlać sobie kulę i zaciągnąć się zapachem prochu. Taki mamy plan. A tu proszę, makieta obu redut: Bagiennej (Morast) i Solnej, oraz wielka plansza z mapą i zdjęciami przedstawiającymi forty Kołobrzeskiej Twierdzy ,ich umiejscowienie , wygląd pierwotny i teraźniejszy.

Zapraszamy do zwiedzania i wysłuchiwania opowieści. Miejsce jest interaktywne, wiele przedmiotów można dotknąć, wziąć w ręce,obejrzeć film historyczny „Kolberg”,. – Nie tylko dzieci czy młodzi powinni być zadowoleni.

 

Reduta Solna od 15 lat, jest miejscem firmy Piracka Przygoda i siedzibą znamienitego Bractwa Pirackiego, zajmującego się atrakcjami morskimi, historycznymi oraz wojskowymi , szerzeniem i kultywowaniem kultury i tradycji morskich. Piracka Przygoda działa na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, zabytków, ze szczególnym uwzględnieniem techniki wojskowej oraz promocji historii Twierdzy Kołobrzeg,  oraz upowszechnianie wiedzy o materialnym i duchowym dziedzictwie Pomorza Zachodniego .