Chrzest Morski

Zwiedzasz Kołobrzeg z grupą ? I szukasz atrakcji ? Piracka Przygoda zaprasza do Reduty Solnej!

Chcesz zdobyć wiedzę i umiejętności codziennej pracy marynarzy  pełniących służbę na morzu oraz nauczyć się zasad, technik oraz procedur niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa przebywania na jednostkach pływających?

 

 

Zapraszamy na Chrzest Morski  z Piratami w Kołobrzegu. Jest to atrakcja, dająca możliwość zapoznania się z tradycjami morskimi i żeglarskimi oraz przeżycie niezapomnianej przygody, ogromnych emocji zostających do końca życia głęboko w pamięci.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W pięknej scenerii starego fortu ,w specjalnie przygotowanym amfiteatrze, ze sceną łączymy edukację z niezapomnianą zabawą. Integrujemy klasy, grupy kolonijne, oraz dorosłych – sprawiamy, że zwykły szczur lądowy staje się ochrzczonym  Wilkiem Morskim. Każdy kto chce przeżyć prawdziwą przygodę, poznać tradycje morskie.

Przybywajcie do Piratów po uśmiech, edukację, zabawę i moc niezapomnianych wrażeń. Jest to zapewne największa dostosowana tematyką morską, atrakcja  Kołobrzegu.

Jak nakazuje stara tradycja morska rozpoczynamy od śpiewania najbardziej znanej tradycyjnej szanty, pomaga nam tekst otrzymany, grająca w tle muzyka oraz śpiewający piraccy Szantmeni.

 

Kołobrzeg atrakcja dla dzieci. zima

 

Po przybyciu Herszta Bractwa Pirackiego Tadeusza Waśko dowiecie się o najważniejszej rzeczy podczas przebywania na wodzie czyli bezpieczeństwie żeglugi. Czyż nie jest najważniejszym podczas żeglugi bezpieczeństwo załogi i pasażerów?

Dowiemy się jak ważną rzeczą jest kapok i wiele innych niezbędnych elementów, które powinny znajdować się w wyposażeniu statku czy tratwy ratunkowej. Nauczymy się zachowania podczas wypadku czy katastrofy, przetrenujemy odpowiednie wzywanie pomocy przy pomocy sprzętu, własnych umiejętności.

Poznamy prawdziwy alarmowy sygnał „SOS” Save Our Ship – i stosowanie wielu innych sygnałów ratunkowych o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu.

 

Więc rozpoczynamy Lekcję geografii morskiej.

 

Kołobrzeg atrakcja dla dzieci.

 

Uczestnicy dowiedzą się  kiedy i kto przeprowadza Chrzest Morski oraz kto bezwzględnie powinien zostać „ochrzczony”, gdzie przez kogo i w jaki sposób, prelekcja o chrztach na morzu.

Zapoznamy się również z najważniejszymi przyrządami niezbędnymi do bezpiecznej żeglugi, nie zapominając o najnowszych osiągnięciach współczesnej techniki.

Ostatnim elementem pogadanki przygotowującej do Chrztu Morskiego jest „poczęstunek”, który przybliży zebranym warunki panujące na tratwie ratunkowej. Dowiemy się jak wygląda tratwa gdzie jest na  statku,  jak ją obsługiwać. Omówimy najwazniejszy sprzęt tratwy ratunkowej.

 

 

Czas by rozpocząć tradycyjny Chrzest Morski

 

Kołobrzeg Atrakcja - Chrzest Morski


Priorytetem jest oznaczenie szczurów lądowych przed Chrztem by łatwo można było odróżnić ich od reszty załogi. W końcu przybywa Neptun ze swoją żoną Prozerpiną oraz całą świtą, po czym zabawa rozpoczyna się na dobre. Tradycyjnie każdy posmakuje smaku słonej wody, przekonany o złym smaku utrwali że jest ona przy dłuższym spożywaniu trucizną. Smak potrawy o dźwięcznej nazwie „Neptunalius – gównolitus”, przekona do tego by nie spożywać nie znanego jedzenia.

 

 

„Człowiek morza winien być mądry, silny, sprawny, odważny, a poczucie humoru mieć musi „

 

 

I właśnie dalsza część  chrztu morskiego uczy adeptów odwagi, siły, dystansu do siebie i świata.Przysłużą się temu zabiegi fryzjerskie, kosmetyczne oraz masaż wiosłem, czy lekka chłosta batem bosmana o nazwie „kot o siedmiu ogonach”, zabiegi takie oraz okrzyki piratów przemienią każdego tchórzliwego szczura lądowego w prawdziwego Wilka Morskiego.

 

Następuje wspaniała chwila Mianowanie na Wilka Morskiego

 

Kołobrzeska atrakcja, pasowanie na wilka morskiego.

 

Po półtoragodzinnej, wyśmienitej zabawie, uczestnicy zostają mianowani na Wilków Morskich a otrzymując oryginalne imię morskie z dumą odbierają dyplom zaświadczający o uczestnictwie w prawdziwym pirackim Chrzcie Morskim.

Najwspanialsza atrakcja dla dzieci w Kołobrzegu nagrodzona wyjątkową  pamiątką Dyplomem ukończenia Chrztu Morskiego

dyplom2 001

 

Jesteśmy do twojej dyspozycji:

              Zadzwoń do nas

 

tel  Porozmawiaj z  Tadeuszem Waśko właścicielem firmy  Piracka Przygoda pod numerem 692 479 218 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-20:00.

 

 

             Napisz e-mail

 

email duży  Wypełnij formularz kontaktowy i prześlij wszystkie swoje pytania na temat organizacji imprez, a my odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin. Napisz do nas.